Nová verzia Nokie X3 – Touch and Type

Fínska Nokia na svojom oficiálnom blogu v utorok predstavila novú verziu svojho modelu X3, tentokrát s podtitulom Touch and Type. Rada X spadá do kategórie hudobných telefónov – XpressMusic a teší sa veľkej obľube najmä u mladej generácie.

Pozrime sa však najprv na to, čím je táto novinka výnimočná. Slová Touch and Type (v preklade “Dotkni sa a píš”) presne vystihujú fakt, že sa v Nokii pokúsili spojiť dotykový (odporový, rezistívny) displej a štandardnú 12-tlačidlovú klávesnicu. Štandardné už ale nie je jej rozloženie – ako môžete vidieť, dolný rad kláves sa presunul na pravú stranu.

Nokia X3

Pravdepodobne šlo o snahu vyplniť celú šírku prístroja, osobne to však nepokladám za šťastné riešenie. Podstatné ale je, že klávesy používané pri písaní ostali na svojom mieste, na zvyšok sa určite dá časom zvyknúť.

Ako som už spomenul, v telefóne je použitý rezistívny dotykový displej. Jeho veľkosť je 2,4 palca, informáciu o rozlíšení som ale nenašiel.  Celý telefón má potom rozmery 9,6 x 106 x 48 mm a hmotnosť 78 gramov, čo je naozaj slušné.

Už pri prvom pohľade na fotografiu vyššie je patrné, že Nokia X3 Touch and Type nie je vybavená dotykovou verziou Symbianu S60, ide o upravený Symbian S40, s ktorým sa môžeme stretnúť najmä v telefónoch nižšej triedy. Z ďalších parametrov stojí za spomenutie podpora HSPA, WiFi či napríklad 5 MPx fotoaparát s štvornásobným digitálnym zoomom. Poteší tiež podpora pre MicroSD pamäťové karty až do kapacity 16GB.

Na trh by sa mal dostať ešte tento štvrťrok za cenu 125 eúr. Či sa objaví aj u nás zatiaľ nie je známe.

Zdroj: Oficiálny blog Nokia

Zatiaľ žiadny komentár.Buďte prvý/á.

Poslať komentár

Musíte byť prihslásený/á pre zasielanie komentárov.