Archív pre October, 2010

Obľúbenosť Opery Mini stúpa

Na oficiálnych stránkach Opery sa objavila správa o využívaní mobilného prehliadača Opera Mini za mesiac september. Ako môžete vidieť, jeho obľúbenosť z mesiaca na mesiac stúpa. V septembri jeho služieb totiž využilo o 7,1% viac používateľov ako tomu bolo v auguste, konkrétne je to 71,2 milióna používateľov.

Oveľa prekvapujúcejšie potom znie ročný nárast, keďže oproti septembru 2009 narástol počet surfujúceho obyvateľstva o 100,1%. Jasne je teda vidieť, že aj keď sa Opere s prehliadačom pre PC v súčasnosti príliš nedarí, ten mobilný je na tom presne opačne. Dúfajme teda, že tento trend bude pokračovať a že sa vývoj bude uberať tým správnym smerom.

Zdroj: pctuning.cz, opera.com

Aplikácia QMobile už aj pre Android

Firma QNap patrí medzi známych výrobcov NAS zariadení (Network Attached Storage). Pre svojích zákazníkov si už pred časom pripravila aplikáciu pre iPhone, ktorá umožňuje prístup k úložiskám rady QNap Turbo NAS. Vďaka tomu je možné streamovať uložené multimediálne súbory priamo do mobilného telefónu, prípadne ich na NAS odosielať.

V týchto dňoch sa môžu z podobnej aplikácie radovať aj majitelia mobilných telefónov so systémom Android. Táto je dostupná zadarmo a nájdete ju v Android Markete. Na úspešné pripojenie je vyžadovaný obslužný softvér vo verzii 3.3.2.

Zdroj: slashphone.com