Archív pre January, 2010

Ovi Maps zadarmo!

Nokia dnešným krokom poriadne zavarila výrobcom navigácií pre operačný systém Symbian. Navigáciu Ovi Maps, ktorá do dnes podliehala ročným poplatkom, poskytla pre svoje smartphony k bezplatnému sťiahnutiu. V súčasnosti sú podporované nasledujúce zariadenia: Nokia X6, N97 mini, E72, E55, E52, 6730 Classic, 6710 Navigator, 5800 XpressMusic, 5800 Navigation Edition, 5230. Podpory ďalších, pravdepodobne aj vrátane platformy S40, by sme sa mali dočkať čoskoro.

Ovi Maps 3.0

Zdroj: www.mobilmania.sk

Key Lock Clock – hodiny stále na očiach

Pri svojom predošlom telefóne, Sony Ericsson W710i, som si zvykol na rýchly prístup k údajom o čase, dátume a zmeškaných hovoroch či správach pomocou sekundárneho displeja. Keď sa mi do rúk dostala terajšia Nokia 5800XM, okamžite som hľadal alternatívu, ktorá by tieto údaje zobrazovala buď ako šetrič, alebo jednoduchým podržaním niektorej klávesy. Niekto by mohol namietať, že tieto informácie mám sprístupnené ihneď po odblokovaní displeja na pohotovostnej obrazovke. Často je však pohodlnejšie a rýchlejšie, keď sú na obrazovke iba tieto požadované údaje a človek ich nemusí “hľadať”.

Mal som šťastie a narazil na program Key Lock Clock. Tento sa po nainštalovaní automaticky spustí vždy, keď uzamknete displej. K vyššie spomínaným informáciám sa dostanete podržaním tlačidla pre vstup do menu (platí pre dotykový Symbian 5th) alebo niektorého zo smerových tlačidiel (platí pre Symbian 3rd). Vzhľad zobrazovaných údajov si môžete prispôsobiť podľa vlastných predstáv v nastaveniach programu, rovnako ako napríklad nastaviť časový interval zobrazovania informácií. Aplikácia podporuje aj Slovenčinu, takže s tým nebudete mať najmenší problém. Z počiatku ma trochu zneistilo oneskorenie medzi pohybom posuvníka a uzamknutím displeja, ktoré spôsobuje spúšťanie programu, ale rýchlo som si na to zvykol.

Ak teda aj vy podobný program hľadáte, môžem Key Lock Clock iba odporučiť.

Key Lock Clock