Archív pre November, 2006

Špeciálna edícia: Nokia 8800 Sirocco Diamond Edition

Z času na čas sa na internete objavujú správy o špeciálnych edíciach rôznych typov mobilov.Dnes prišla na rad Nokia 8800, známa ako milionársky mobil.Čo však tento zázrak pod názvom Nokia 8800 Sirocco Diamond Edition prináša?

Je to hlavne oceľový povrch poťiahnutý vrstvou 24 karátového zlata.Pod pozlátkom sa však neskrývajú žiadne zázračné funkcie.Oproti klasickému modelu sa iba navýšila kapacita pamäte, a to na rovných 100 MB.Na pamäťové karty sa však opäť zabudlo, čo je veľká škoda.K dispozícii je iba 1000 kusov tohto skvostu, pričom každý má svoje poradové číslo vyryté na zadnej strane, ako si môžte všimnúť na obrázku nižšie.Za zmienku by určite stála aj cena, ktorá bola stanovená na 3450 USD.Telefón sa dá zohnať napríklad na eBay.

Nokia 8800 Sirocco Diamond Edition

Zdroj:mobilmania.sk

Gmail a Youtube v mobiloch

Myslím, že tak populárne služby, ako Gmail, či Youtube netreba nikomu z Vás predstavovať.Milióny užívateľov počítačov ich využívajú denne.Nebolo by ale príjemnejšie prezrieť si nové maily na displeji mobilného telefónu, doslova kdekoľvek? Určite bolo, práve preto Google uverejnil podarenú java aplikáciu, ktorá Vám toto umožní.Minimum “preklikávania” a rýchlosť aplikácie umožňuje priamy prístup k potrebným údajom.

Inštalácia:
Pre inštaláciu stačí zadať do prehliadača mobilného telefónu (musí podporovať java aplikácie) nasledovnú adresu http://gmail.com/app .
Samozrejme, musíte mať registrovaný účet na gmaile.

Ďalšou službou spomínanou v nadpise je Youtube.Táto obrovská databáza videí, ktorá bola nedávno odkúpena Googlom, pripravuje na koniec budúceho roka možnosť sťahovania videí aj pre mobilných užívateľov.
Žiadne bližšie informácie žiaľ zatiaľ nemáme.

Zdroj: mobil.sk

Jimm 0.5.1 je tu!

Po dlhej prestávke nám snáď opäť svíta na lepšie časy, teda aj na častejšie aktualizácie.Tou dnešnou zablúdime do sveta mobilných icq klientov, konkrétne sa oboznámime s novou verziou Jimm 0.5.1.Vopred Vás však musím upozorniť, aby ste závratné zmeny nečakali.Oproti predchodcovi bola opravená najmä chyba pri prihlasovaní.

Download – Jimm 0.5.1

Jimm 0.5.1

Zdroj: mobilmania.sk